SWIPS
Tournaments
Organisations
Log In/Sign up
Language
Slovak
English
Slovak
English
16. NordWest-Cup A-Open 2014
Name is required and should be at least 4 characters long.
Details
Players
Matches
Rank
Photos
Starting list
Name
Club
Categories
Rating
Li Chao b
2680
Solodovnichenko Yuri
2591
Ikonnikov Vyacheslav
2569
Mekhitarian Krikor Sevag
2566
Epishin Vladimir
2548
Teske Henrik
2533
Schneider Ilja
2515
Dgebuadze Alexandre
2514
Fish Gennadij
2467
Meijers Viesturs
2464
Langheinrich Ferenc
2456
Gutman Lev
2454
Meins Gerlef
2450
Carlstedt Jonathan
2426
Jugelt Tobias
2417
Van Foreest Jorden
2350
Hintze Helge
2326
Wilde Pierre
2290
Schulze Torben, Dr.
2272
Jahncke Giso, Dr.
2256
Hess Christian
2240
Albrecht Juergen
2239
Sobolevsky Leonid
2238
Hundack Rolf
2237
Tonndorf Matthias
2235
Koop Thorben
2232
Henrich Thomas
2231
Bente Bjoern
2229
Mueer Sebastian
2210
Steinle Carsten
2200
Stabolewski Andreas
2196
Powierski Emil
2195
Schuette Marc
2193
Muehlenhaus Sven
2193
Leisner Hannes
2191
Hoffmann Lukas
2188
Steingraeber Kai Uwe
2185
Neumann Joachim
2183
Zschischang Gunnar
2174
Meessen Max
2172
Krause Benedict
2169
Jordan Juergen
2168
Wiander Michael
2168
Van Linde Paul
2166
Guenther Andreas
2166
Krueger Wolfgang
2165
Grigorian Spartak
2163
Thomas Ingo
2161
Rueberg Jobst
2158
Wempe Juergen
2148
Stotyn Fabian
2146
Kuhne Detlev
2146
Heinemann Ernst
2144
Van Foreest Lucas
2142
Warns Heiko
2141
Thimm Torsten
2139
Bundesmann Joerg
2139
Werbeck Torsten
2134
Percivaldi Martin
2134
Friesen Viktor
2131
Bruemmel Arend
2123
Tueckmantel Rene
2122
Drill Frank
2115
Thybo Jesper Sondergaard
2115
Kruse Joerg Michael
2113
Stuemer Paul
2111
Wagner Jan
2111
Urban Hans-Rainer
2109
Kuegel Tobias
2109
Langedijk Ardjan
2107
Nautze Christian
2107
Bielmeier Ludwig
2103
Beutelhoff Josef
2103
Ydo Pim
2103
Kollars Dmitrij
2102
Guenther Thomas
2101
Boehme Andy
2096
Edel Thomas
2093
Hecker Andreas
2089
Kolthoff Siegmund
2087
Juergens Karl-Heinz
2082
Wiege Andre
2082
Kitschke Heiko
2076
Kornrumpf Joachim
2074
Heller Achim
2073
Duessler Stefanie
2070
Schmidt Kai-Uwe
2069
Meyer Thorsten
2069
Issel Oliver
2067
Maahs Erich
2066
Ackermann Frank
2063
Pollmann Sascha
2063
Behl Torsten, Dr.
2062
Carli Guenther
2060
Klamp Christoph
2060
Tunka Philipp
2060
Johansson Alexander
2058
Skupin Christian
2055
Kroencke Manfred
2053
Loehnhardt Benjamin
2053
Riedel Guenter
2052
Rehe Walter
2051
Pruesse Horst
2048
Meyer Ulrich
2046
Doell Detlef
2044
Oehne Timo
2034
Poghosyan Tigran
2031
Bjerre Tavs
2030
Ditmas Hugh
2026
Spiess Thomas
2020
Sharifi Shamili Ashkan
2018
Bader Gerd
2016
Zschaebitz Klaus
2016
Krueger Tim
2015
Perman Torvald
2015
Niekrens Stefan
2012
Bart Semjon
2010
Burckhardt Wolfram
2009
Hermanowski Mark
2008
Ritter Uwe
2005
Luebsen Keno
2003
De Boer Robert
1991
Wiechmann Gerd
1987
Kraft Karl-Heinz, Prof. Dr.
1985
Schubert Wolfgang
1981
Schroeder Daniel
1976
Bauland Thomas
1973
Nixdorf Andre
1972
Meyer Juergen
1969
Kardoeus David
1960
Finke Maurice
1958
Fitzke Ulrich
1956
Keymer Vincent
1955
Vangsgaard Claus
1954
Quehl Thomas
1947
Voege Tobias
1946
Kuehl Klaus-Dieter
1942
Lehmann Edwin
1941
Theile-Rasche Ingo
1933
Schwetje Siegfried
1933
Fleischer Martin
1933
Spandlowski Detlef
1930
Wahrenberg Ralf
1928
Gloth Gerrit
1925
Diederichs Luise
1921
Forgach Andreas, Dr.
1919
Peter Guenter
1910
Modder Frank
1907
Sieber Fiona
1905
Fuellborn Dietrich
1904
Gorman Stephen
1895
Reinke Martin
1884
Hardlei Kim
1884
Peters Tom
1882
Ibs Malte
1881
Gebben Alwin
1878
Launert Martin, Dr.
1874
Gehlen Horst, Dr.
1872
Kuenstler Siegfried
1871
Klein Markus
1862
Tunka Josef
1860
Slopinski Andreas
1858
Evers Wolfgang
1852
Heinemann Guido
1848
Moller Sophus Mechlenburg
1848
Vonhoff Nils
1847
Hardlei Johan
1844
Boldt Manfred
1836
Polert Annika
1830
Raetzke von Stoyentin Steffen
1824
Theurich Joel
1824
Reuker Jari
1815
Kluin Benjamin
1815
Olsen Filip Boe
1813
Wachinger David
1810
Hoppenburg Jannik
1802
Koronowski Heinz-Juergen
1802
Bjerre Jonas Buhl
1801
Eichhorst Gerhard
1801
Pallapies Kilian
1800
Ungar Benedict, Dr.
1799
Buntemeyer Axel
1796
Kumeth Hartmut
1793
Segelken Peter
1791
Koerber Uwe
1780
Bleecke Sebastian
1773
Vangsgaard Bjarke
1769
Schleime Franz-Josef
1762
Hammann Jonas
1756
Rockmann Jan-Okke
1752
Niefuend Michael
1742
Schroeder Frank
1719
Skaarup Kasper
1717
Vangsgaard Freja
1700
Pajeken Jakob Leon
1687
Neumann Tiemon
1678
Traetmar Mattis
1673
Van Foreest Pieter
1670
Pfeifer Frank
1668
Reimers Kim
1645
Krumland Frank
1635
Mildner Ramon
1605
Kakulidis Ellen
1577
Vlajkov Milenko
1526
Wilhelm Rostislav-Paul
1000
Klingenberg Alfred
1000
Klattenhoff Holger
1000
Vollmer Andreas
1000
Thesing Ansgar
1000
Kahrmann Joern
1000