SWIPS
Tournaments
Organisations
Log In/Sign up
Language
Slovak
English
Slovak
English
2. LL Oberoesterreich 2015/2016 rd 8-10
Name is required and should be at least 4 characters long.
Details
Players
Matches
Rank
Photos
Starting list
Name
Club
Categories
Rating
Lehner Oliver
2419
Schwabeneder Florian
2384
Weiss Christian
2349
Geller Arpad, Dr.
2269
Heimberger Reinhard
2261
Fuchs Herbert
2207
Salvenmoser Stefan
2204
Ly Dominik
2203
Heyne Martin
2192
Gruber Roland
2166
Wallner Alfred
2165
Mostbauer Maximilian
2161
Dornauer Joachim
2156
Steigerstorfer Erich
2147
Brandstaetter Friedrich
2145
Wadsack Wolfgang
2145
Schmid Franz
2144
Dizdarevic Adnan
2135
Walch Ingo
2129
Poell Markus
2126
Wadsack Winfried
2118
Stadler Peter
2115
Enzendorfer Alfred
2114
Maringer Walter
2112
Traunwieser Georg
2110
Nagl Franz
2109
Dobo Gyula
2099
Boksinski Jordan
2097
Gaertner Markus
2095
Priesner Andreas
2093
Schneider Roland
2092
Oberngruber Thomas
2085
Leichtfried Hans-Martin
2078
Gelbenegger Patrick
2071
Kreischer Georg
2067
Hoeglinger Christian
2065
Loeffler Alois
2064
Kargl Kurt
2062
Lichtl Erich
2061
Ly Daniel
2056
Wurdinger Helmut
2055
Farthofer Josef
2051
Schmoll Werner
2047
Birklbauer Toni
2047
Nussbaumer Johann
2043
Praschl Manfred
2041
Posch Roland
2041
Huber Guenther
2031
Schwabeneder Alois
2031
Lang Josef Jun.
2029
Grurl Manfred
2027
Bittner Rudolf Jun.
2027
Klinkan Alexander
2020
Muhr Johann
2018
Schuetz Johann
2017
Daxinger Johann
2011
Itzenthaler Juergen
2009
Ebner Josef
2006
Plencner Christian
2004
Loeffler Josef
1997
Garn Erwin
1979
Brandstetter Reinhard
1979
Gutenberger Johann
1977
Moerwald Stefan
1973
Wawricka Alfred
1972
Kirchmayr Wilhelm
1969
Huliak Peter
1967
Bartl Franz
1965
Eder Michael
1963
Wellhoefer Roman
1963
Beutel Hubert
1957
Goldmann Manfred
1957
Schmuckermair Ernst
1956
Lehner Roland
1956
Endtmayer Bernhard
1954
Charaus Florian
1953
Hubner Harald
1953
Aigner Gerhard
1951
Leisch Lukas
1949
Humenberger Severin
1943
Bilanovic Ivo
1943
Grabner Hermann
1940
Pleimer Anton
1929
Schwabeneder Markus
1926
Gumpinger Georg
1921
Fugger Christian
1917
Reith Lorenz
1913
Enzinger Peter
1909
Haudum Alois
1905
Neulinger-Jagode Rupert
1898
Innreiter Werner
1897
Grafenhofer Harald
1894
Gams Johannes
1889
Aitenbichler Wendelin
1889
Gutenberger Markus
1887
Farsach Christof, Dr.
1887
Maier Josef
1872
Frisch Wilhelm
1870
Surtmann Leopold
1866
Angerer Michael
1864
Kuran Wilfried
1864
Poperahatzky Roland
1860
Martin Johann
1859
Humenberger Werner
1858
Larndorfer Markus
1857
Nagy Laura
1852
Fuchs Franz
1850
Grabenweger Hans
1845
Kallab Kurt Josef
1842
Dumancic Stanko
1841
Windhager Manuel
1838
Hoelzl Herbert
1836
Ploss Johannes
1834
Postlmayer Jakob
1826
Hoelzl Bernhard
1825
Tauber Andreas
1819
Wiesinger Johann
1800
Steidl Gerhard
1792
Langbauer Johann
1792
Barth Hermann
1783
Atteneder Martin
1782
Zwettler Gerald Adam
1780
Prassl Alfred
1776
Huemer Gerald
1774
Puehringer Alois
1761
Krassnitzer Julia
1758
Reichoer Stefan
1740
Reichert Maximilian
1732
Kratochwill Christian
1731
Gangl Andreas
1727
Passecker Josef
1726
Schwabeneder Peter
1722
Mayrhofer Josef
1717
Moerwald Michael
1686
Wiesner Thomas
1665
Miesenberger Wolfgang
1658
Nigl Harald
1641
Manaberger Markus
1632
Wimmer Peter
1584
Adam Peter
1528
Reichoer Mathias
1403
Hofer Sabine
1000
Wimmer Christian
1000
Altermueller Juergen
1000
Moederl Alfred
1000
Zwettler Josef
1000
Weigl Gerald
1000
Sturmberger Andreas
1000
Macherhammer Helmut
1000
Hager Christian
1000
Ringer Sebastian
1000
Aigner Heinrich
1000
Ebner Johann
1000
Bittner Rudolf Sen.
1000
Malzer Jonas
1000
Kneitz Christian
1000
Mueller-Wabro Andreas
1000
Mujevic Saba
1000
Oreskovic Andelko
1000
Neckam Paul Martin
1000
Koller Johne
1000
Holm Gernot
1000
Arnreiter Hubert
1000
Blueher Werner
1000
Schiefermueller Walter
1000
Reitinger Simon
1000