SWIPS
Tournaments
Organisations
Log In/Sign up
Language
Slovak
English
Slovak
English
Oberliga Nord West 2015/16 round 7
Name is required and should be at least 4 characters long.
Details
Players
Matches
Rank
Photos
Starting list
Name
Club
Categories
Rating
Warakomski Tomasz
2487
Gisbrecht Ewgeni
2414
Lingnau Carsten
2412
Hoffmann Alexander
2406
Bangiev Alexander
2395
Kroeze Frank
2390
Borik Otto
2385
Zeitlein Michael
2381
Breutigam Martin
2380
Ivanov Vladimir
2373
Bertholee Rob
2343
Haensel Thomas, Dr.
2341
Nuesken Nikolas
2328
Korsus Bernd
2320
Hoeffer David
2303
Voege Tobias
2303
Hoerstmann Martin
2302
Schulze Torben, Dr.
2301
Hermann Manfred
2299
Mossakowski Florian
2299
Armbrust Florian
2294
Izrailev A.
2289
Hauschild Andreas
2286
Priebe Jan
2281
Kollen Zyon
2277
Hoffmann Lukas
2264
Bredemeier Dirk
2264
Petzold Golo
2263
Hummel Dirk
2260
Virag Attila Aba
2259
Kuegel Tobias
2253
Hoerstmann Rudi
2251
Piepho Niels
2249
Behrens Harald
2248
Hedke Fred
2246
Buchenau Frank
2246
Krajina Davor
2245
Wittje Berthold
2243
Petzold Lutz Lukas
2243
Gentemann Moritz
2239
Prenzler Daniel
2237
Petkidis Anthony
2226
Schulz Jens
2225
Mueer Sebastian
2220
Margraf Daniel
2220
Ljubarskij Juri
2220
Gronde Ingo, Dr.
2216
Juhnke Juergen
2214
Degen Wladimir
2212
De Mie Mariska
2212
Cordes Klaus
2211
Ten Vergert Paul
2208
Guennigmann Manuel
2206
Meessen Max
2203
Lick Patrick
2202
Hampel Felix
2201
Andre Wolfgang
2199
Issing Peter
2186
Kaphle Sebastian
2185
Stotyn Fabian
2184
Boettcher Christian, Dr.
2182
Wiebe Patrick
2181
Juhnke Karl
2180
Kyas Marcel
2180
Buck Lars
2180
Hundack Rolf
2174
Giel Olaf
2168
Stock Joerg
2161
Buerckner Hartmut
2156
Heinemann Ernst
2151
Wempe Juergen
2146
Schmidt-Brauns Joachim, Dr.
2145
Warns Heiko
2144
Jentsch Dieter
2143
Bruemmel Arend
2140
Tchetchelnitski Mikhail
2134
Bierenbroodspot Paul
2133
Markgraf Stefan
2132
Helmer Christoph
2132
Peters Frank
2131
Raum Sebastian
2124
Usachyi Vladimir
2121
Happe Reinhold
2121
Schuette Marc
2119
Alm Christopher
2118
Liebig Stefan
2117
Schmidt Alexander
2116
Wagner Jan
2116
Jeske Mark
2116
Schoene Armin, Prof.
2109
Baisakow Alexander
2108
Oehne Timo
2107
Hart Martin
2106
Niendieker Stephan
2105
Hoellmann Ludger
2102
Rother Moritz
2101
Kyas Philipp
2099
Nodorp Dieter
2091
Rust-Lux Klaus
2090
Thimm Torsten
2090
Karasinska Magdalena
2090
Roehrich Stefan
2087
Elbern Thomas
2086
Ewert Hannes
2083
Pautz Peter
2066
Elgersma Simon
2066
Van der Veen Jan
2066
Stieglitz Dirk
2056
Carmesin Matthias
2048
Lewin Tammo
2042
Schmitt Michael
2039
Anirudh Unni
2034
Klattenhoff Holger
2031
Sturm Tobias
2029
Bade Hans-Juergen
2028
Hilck Dirk
2025
Dede Ruediger, Dr.
2022
Ernst Franz
2021
Koehne Arno
2014
Jentsch Karl
2012
Kohlmeier Frank
2009
Grebener Soeren
2005
Kessler Marcel
2001
Bos Robin
2000
Meier-Hoffmann Daniel
1984
Konow Philipp
1969
Boehm Jana
1966
Wall Max
1962
Hammann Jonas
1954
Silber Kevin
1953
Vogt Marc Jonas
1947
Weist Thorben
1944
Toedter Carsten
1943
Lasarsch Robert
1943
Ditmas Hugh
1933
Phunhon Lopez Daniel Alejandro
1918
Schubert Matthias
1909
Bauschmann Christoph
1908
Boehme Andre
1903
Tietze Manfred
1897
Traetmar Mattis
1866
Theurich Joel
1857
Finke Harald
1842
Masius Patrick
1840
Aldegeerds Julian
1827
Dittmann Tobias
1821
Evers Annika
1816
Schwarz Nico
1797
ter Stal Sven
1783
Sinnhoefer Jonas
1690
Silber Stefanie
1611
Juergenlimke Axel
1000
Matticzk Jago
1000
Prehn Tim
1000
Wachsmuth Stefan
1000
Ananiadis Paulos
1000
Paul Reinhard
1000
Schroeder Mathias
1000
Kepler Ewgenij
1000
Boerner Guido, Dr.
1000
Rapin Gerd, Dr.
1000
Schaetz Anatolij
1000
Kuhn Reinhard
1000
Urban Steffen
1000
Loewner Arnold
1000