SWIPS
Tournaments
Organisations
Log In/Sign up
Language
Slovak
English
Slovak
English
Team 2016 - Coupe de France 16e
Name is required and should be at least 4 characters long.
Details
Players
Matches
Rank
Photos
Starting list
Name
Club
Categories
Rating
Adams Michael
2727
Vitiugov Nikita
2721
Kovalenko Igor
2667
Guliyev Namig
2574
Gozzoli Yannick
2565
Demuth Adrien
2541
Todorov Todor
2499
Prie Eric
2484
Kosten Anthony C.
2459
Tirard Hugo
2456
Chabanon Jean-Luc
2455
Brunner Nicolas
2442
Rakotomaharo Fy Antenaina
2424
Bijaoui Manuel
2408
Guilleux Fabien
2405
Duboue Peio
2405
Petrosyan Armen
2402
Roser Kevin
2399
Godart Francois
2392
Collas Didier
2388
Philippe Christophe
2382
Genzling Alain
2381
Fantinel Thibault
2379
Villegas Pierre
2373
Nezar Mustapha
2371
Roos Louis
2368
San Emeterio Cabanes Jose L.
2365
Karr Jean-Philippe
2364
Sorbe Stephane
2357
Bon Michael
2344
Le Corre Benjamin
2344
Midoux Sebastien
2342
Mouhamad Joachim
2340
Roos Daniel
2332
Brunelliere Pierre
2332
Bedouin Xavier
2331
Picard Romain
2327
Alcaraz Ortega Javier
2324
Heinz Timothee
2324
Philippe Guillaume
2318
Giffard Nicolas
2315
Calistri Tristan
2311
Delorme Alban
2310
Brailly-Vignal Bastien
2305
Alanic Mickael
2304
Messinger Karl
2296
Abello Sebastien
2292
Devallee Jeremie
2284
Heurtebize Olivier
2284
Saada Julien
2279
Burri Quentin
2279
N`guyen Emilien
2262
Favarel Camille
2261
Houhou Olivier
2261
Platel Alexandre
2260
Briet Antoine
2260
Deleva Michael
2260
Renaze Luc
2255
Viennot Dylan
2249
Roos Jean-Luc
2249
Le Huec Marc
2244
Giacomini Hector
2243
Valuet Bertrand
2234
Le Hetet Nicolas
2233
Gautier Anand
2219
Emmenecker Philippe
2215
Samoun Florent
2211
Youssoupov Moissei
2211
Hure Damien
2204
Colliou Yannick
2191
Lacroix Romain
2188
Forgues Fabien
2175
El Mchaouri Mas Younes
2173
Duquesnoy Jean-Philippe
2170
Ariza Thomas
2166
Salles Louis
2165
Maleki Nicolas
2156
Dudognon Thibault
2152
Lacour Serge
2147
Leriche Luc
2142
Sanvoisin Corentin
2140
Le Hay Thierry
2138
Dupouy Francois
2129
Billiard Bernard
2127
Daurelle Herve
2125
Travadon Loic
2125
Courrier Arnaud
2105
Deleva Mathias
2100
Valentin Rene
2092
Tahay Alexis
2090
Picard Remi
2084
Steinle Thibaud
2083
Marchyllie Bruno
2082
Piffaut Pierre-yves
2079
Galby Vassili
2069
Grezels Florian
2060
De la Fontaine Christophe
2058
Collier Timothy
2050
Harutyunyan Ruben
2043
Grizou Regis
2039
Donon Robin
2032
Sobry Sebastien
2030
Engelmann Herve
2030
Genzling Sylvie
2022
Nineuil Vincent
2020
Waquet Frederic
2015
Zachary Matheo
2008
Bianchi Tobias
2002
Couche Didier
2000
Baudon Sebastien
1982
Favrel Nicolas
1959
Gillis Stephane
1957
Tahay Romain
1956
Jeanne Gerard
1931
Cornier Jeremy
1911
Prodhomme Adrien
1883
Aubry Justin
1875
Deswarte Sandy
1752
Grignard Gildas
1733
Mars Fiona
1727