Rounds
Player | PointsPts | Rating | Result | Rating | PointsPts | Opponent | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Guliyev Namig | 7 | 2546 | 2242 | 6 | Sreeves Clement | ||
Haub Thorsten Michael | 6.5 | 2427 | 2301 | 6.5 | Kirk Ezra | ||
Castellanos Rodriguez Renier | 6 | 2470 | 2307 | 6 | Constantinou Peter | ||
Van Foreest Lucas | 5.5 | 2166 | 2325 | 5.5 | Marholev Dimitar | ||
Lalic Bogdan | 5.5 | 2474 | 2350 | 6 | Shirazi Kamran | ||
Terrieux Kevin | 5.5 | 2417 | 2222 | 5.5 | Cappon John | ||
Sgircea Silvia-Raluca | 5.5 | 2277 | 2359 | 5.5 | Ivanov Jordan | ||
Le Quang Kim | 5 | 2288 | 2152 | 5 | Micottis Dorian | ||
Van Ael Bert | 2.5 | 1957 | 1710 | 1.5 | Lecorche Florent | ||
Lucidarme Damien | 1 | 1788 | 1757 | 1 | Thoue Jean-Claude | ||
Muller Etienne | 4.5 | 2098 | 2025 | 4.5 | Degembe Pierre | ||
Grimberg Gilbert | 4.5 | 2310 | 2045 | 5 | Maloberti David | ||
O`Sullivan Thomas | 4.5 | 2069 | 1977 | 4.5 | Fleming Andrew S J | ||
Ternault Mathieu | 5 | 2216 | 2210 | 5 | Umudova Nargiz | ||
Kukov Velislav | 5 | 2369 | 2181 | 5.5 | Guedon Stephane | ||
Zhou Guijue | 4.5 | 2191 | 2051 | 4.5 | Valette Christian | ||
Bourges Jerome | 4.5 | 2006 | 2104 | 4.5 | Larcheveque Francois | ||
Roussel Glenn | 4 | 1993 | 1762 | 4 | Billot Daniel | ||
Maupin Valerie | 4.5 | 2047 | 2219 | 4.5 | Bianchi Guillaume | ||
Salgues Philippe | 4 | 1955 | 1813 | 4 | Hacout Francois | ||
Davi Alessandro | 5 | 2134 | 2552 | 5 | Le Roux Jean-Pierre | ||
Picarda Laurent | 4 | 2025 | 1951 | 4 | Plessis Arnaud | ||
Bruno Ricardo | 4 | 2000 | 1839 | 4 | Tomme Lowie | ||
Pass Deborah J | 4 | 2023 | 1927 | 4 | Delsaux Jonathan | ||
Lutard Theo | 4.5 | 2056 | 1963 | 4.5 | Claridge-Hansen William | ||
Manino Edoardo | 3.5 | 1961 | 1775 | 3.5 | Wagner Bruno | ||
Chargelegue Thomas | 4 | 1917 | 2007 | 4 | Mataigne Jean-Michel | ||
Chemla Oscar | 4 | 1766 | 1993 | 4 | O`Sullivan Nicolas | ||
Guerlach Keigo | 4 | 1791 | 2006 | 4 | Guerlach Frederic | ||
Ea Thibault | 4.5 | 1703 | 2056 | 4.5 | Santarnecchi Marcello | ||
Leharanger Guillaume | 4 | 2017 | 1923 | 4 | Hameau Cyril | ||
Selby Paul R | 3 | 1815 | 1916 | 3 | Schweitzer Marc | ||
Veniat Nicolas | 3.5 | 1828 | 1936 | 3.5 | Moriniaux Colin | ||
Burdet Francois | 3 | 1943 | 1825 | 3 | Hamdi Abderrahman | ||
Vaillant Stephane | 3 | 1939 | 1842 | 3 | Aubert Bernard | ||
Romanelli Robert | 3 | 1974 | 1000 | 2.5 | Balp Thierry | ||
Duquesne Adrien | 3.5 | 1937 | 1818 | 3.5 | Midy Robin | ||
Kempinski Andre | 3.5 | 1964 | 1869 | 3.5 | Garcia Adrien | ||
Heyman Jacques | 3.5 | 1847 | 1979 | 3.5 | Devaure Guillaume | ||
Dubois Emmanuelle | 3.5 | 1761 | 1873 | 3.5 | Imperor Lorene | ||
Wattiez Nicolas | 3.5 | 1809 | 1876 | 3.5 | Sterck Arno | ||
Wuhrmann Daniel | 1.5 | 1715 | 1903 | 2.5 | Bonvalot Isabelle | ||
Pucher Sebastien | 5.5 | 2293 | 2467 | 5.5 | Van Foreest Jorden | ||
Hansen Hans-Peter | 5 | 2217 | 2068 | 5 | Salman Pavel | ||
Bouget Alexandre | 5.5 | 2284 | 2361 | 5.5 | Godart Francois | ||
Maes Tibo | 3 | 1944 | 1845 | 3 | Pouyade Fabrice | ||
Peters Paul | 3 | 1855 | 1815 | 3 | Garet Francois | ||
Waucampt Yoan | 2.5 | 1766 | 1851 | 2.5 | Grolleau Frederic | ||
Roullois Jerome | 3 | 1860 | 1835 | 3 | Coiffait Casimir | ||
Macquet Stephane | 2.5 | 1915 | 1815 | 2.5 | Costa Pierre-jean | ||
Tribillac Benoit | 2 | 1724 | 1845 | 3 | Boulos Jean | ||
Lambert Clement | 1.5 | 1746 | 1970 | 2 | Degrave Jack | ||
Franssen Roland | 2.5 | 1823 | 1921 | 2.5 | Saliou Jean-Yves | ||
Verriere Nicolas | 2 | 1865 | 1785 | 2 | Weisz Jacques | ||
Ballandras Marc | 2 | 1804 | 1864 | 1 | Duchesne Patrick | ||
Grove Michael | 5 | 2039 | 2111 | 5 | Khajrutdinov Ildar | ||
Angelini Marco | 5.5 | 2232 | 2328 | 5.5 | Bedouin Xavier | ||
Schweitzer Victoria | 4.5 | 2174 | 2037 | 4.5 | Arduin Antoine | ||
Uhoda Philippe | 4.5 | 2136 | 2035 | 4.5 | Drogou Gerard |
F = forfeited (opponent did not come)