Tournament of N.Novgorod region U-19

Tournament Detail

Default

Basic information

Tournament of N.Novgorod region U-19
2015-08-22
2015-08-29
Russian Federation
Nizhny Novgorod

Rules

Swiss
9
Not specified tempo
FIDE
20
Classic - W:1.0, L:0.0, D:0.5, B:1.0

Place

Schedule

Registration

Awards

Other informations

Tournament of N.Novgorod region U-19

Rank

Date of round : 2015-08-29
Position Name Score
1. Goltseva Ekaterina 7.5
2. Goltsev Dmitry 7.0
3. Baskakov Egor 7.0
4. Mylnikova Olga 6.0
5. Vlasov Vladimir 6.0
6. Valitov Eldar 5.5
7. Baryshnikova Natalija 5.5
8. Makarov Konstantin 5.5
9. Korchagina Alena 5.5
10. Bodyagin Anton 5.5
11. Rychagov Alexander 5.0
12. Hilova Evelina 5.0
13. Kurskiy Viktor 5.0
14. Borkunov Gleb 5.0
15. Skomorokhina Ekaterina 5.0
16. Shelepneva Darya 4.5
17. Gvozdev Maxim 4.5
18. Denisov Albert 4.5
19. Balyakisheva Anastasiya 4.5
20. Lisin Egor 4.5
21. Komissarov Sergey 4.5
22. Sysuev Jaroslav 4.0
23. Vaganov Andrey 4.0
24. Alekseeva Daria 4.0
25. Chernyak Anna 3.5
26. Akhmetov Alisher 3.5
27. Noskov Oleg 3.5
28. Petrov Alexandr E. 3.0
29. Zhuvak Vladislav 3.0
30. Vityugova Yaroslava 3.0
31. Poljakov Andrei 3.0
32. Semkin Vladimir 2.0
33. Surodin Dmitry 1.5
34. Volovik Lubov 1.0

Tournament of N.Novgorod region U-19

Results

# ID White Pt Result Pt Black ID
Dmitry G. (2095F) 6.0 1:0 5.5 Konstantin M. (1830F)
Olga M. (2157F) 6.0 0:1 6.5 Ekaterina G. (1908F)
Alena K. (2110F) 5.0 0.5:0.5 5.0 Anton B. (1946F)
Natalija B. (2048F) 5.5 0:1 6.0 Egor B. (2011F)
Alexander R. (2051F) 5.0 0:1 5.0 Vladimir V. (1953F)
Ekaterina S. (1844F) 4.5 0.5:0.5 4.5 Gleb B. (1761F)
Evelina H. (1725F) 4.0 1:0 4.0 Andrey V. (1543F)
Egor L. (1693F) 4.5 0:1 4.5 Eldar V. (1960F)
# ID White Pt Result Pt Black ID
Albert D. (1945F) 4.0 0.5:0.5 4.5 Viktor K. (1672F)
Maxim G. (1726F) 3.5 1:0 3.0 Vladislav Z. (1630F)
Darya S. (1636F) 3.5 1:0 3.5 Alisher A. (1547F)
Sergey K. (1646F) 3.5 1:0 3.5 Anna C. (1372F)
Jaroslav S. (1664F) 3.0 1:0 1.0 Lubov V. (1471F)
Daria A. (1528F) 4.0 0:1 3.5 Anastasiya B. (1663F)
Andrei P. (1614F) 2.0 1:0 3.0 Yaroslava V. (1347F)
Vladimir S. (1424F) 2.0 0:1 2.5 Oleg N. (0)
Table White player Black player
. Goltsev D. 1:0 Makarov K.
. Mylnikova O. 0:1 Goltseva E.
. Korchagina A. 0.5:0.5 Bodyagin A.
. Baryshnikova N. 0:1 Baskakov E.
. Rychagov A. 0:1 Vlasov V.
. Skomorokhina E. 0.5:0.5 Borkunov G.
. Hilova E. 1:0 Vaganov A.
. Lisin E. 0:1 Valitov E.
. Denisov A. 0.5:0.5 Kurskiy V.
. Gvozdev M. 1:0 Zhuvak V.
. Shelepneva D. 1:0 Akhmetov A.
. Komissarov S. 1:0 Chernyak A.
. Sysuev J. 1:0 Volovik L.
. Alekseeva D. 0:1 Balyakisheva A.
. Poljakov A. 1:0 Vityugova Y.
. Semkin V. 0:1 Noskov O.

Tournament of N.Novgorod region U-19

Starting list

Players

Name Club Category Rating
Mylnikova Olga 2157F
Korchagina Alena 2110F
Goltsev Dmitry 2095F
Rychagov Alexander 2051F
Baryshnikova Natalija 2048F
Baskakov Egor 2011F
Valitov Eldar 1960F
Vlasov Vladimir 1953F
Bodyagin Anton 1946F
Denisov Albert 1945F
Goltseva Ekaterina 1908F
Skomorokhina Ekaterina 1844F
Makarov Konstantin 1830F
Borkunov Gleb 1761F
Gvozdev Maxim 1726F
Hilova Evelina 1725F
Lisin Egor 1693F
Kurskiy Viktor 1672F
Sysuev Jaroslav 1664F
Balyakisheva Anastasiya 1663F
Komissarov Sergey 1646F
Shelepneva Darya 1636F
Zhuvak Vladislav 1630F
Poljakov Andrei 1614F
Akhmetov Alisher 1547F
Vaganov Andrey 1543F
Alekseeva Daria 1528F
Surodin Dmitry 1523F
Volovik Lubov 1471F
Semkin Vladimir 1424F
Chernyak Anna 1372F
Vityugova Yaroslava 1347F
Petrov Alexandr E. 1319F
Noskov Oleg 0

Tournament of N.Novgorod region U-19

Export

Tournament of N.Novgorod region U-19

Online stream

Online stream is not available.

Tournament of N.Novgorod region U-19

Photos

To achieve the necessary functionality this website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.