Rapid children 2000 and younger

Tournament Detail

Default

Basic information

Rapid children 2000 and younger
2014-01-11
2014-01-11
Russia
Moscow

Rules

Swiss
7
Not specified tempo
FIDE
20
Classic - W:1.0, L:0.0, D:0.5, B:1.0

Place

Schedule

Registration

Awards

Other informations

Rapid children 2000 and younger

Rank

Date of round :
Categories:
Position Name Score
1. Sychev Daniil 7.0
2. Bardonov Daniil 5.5
3. Abramov Pavel. 5.5
4. Kumarage Vishva 5.0
5. Nefedov Artem 4.5
6. Dmitrieva Viktoriya 4.5
7. Safronov Yury 4.5
8. Rudak Georgy 4.0
9. Root Matvey 4.0
10. Tsymbal Evgeny 4.0
11. Pontis Stanislav 4.0
12. Panteleev Dmitry 4.0
13. Rajapaksa Inura 3.5
14. Aitkuzhin Roman 3.5
15. Sherstnev Petr 3.5
16. Prokhorova Anastasiya 3.5
17. Alibekov Azamat 3.0
18. Beyseuov Kalimzhan 3.0
19. Gots Svetlana 2.5
20. Daltseva Maria 2.0
21. Dzeboev Daniil 2.0
22. Alibekov Tair 2.0
23. Daltsev Egor 2.0
24. Dzeboeva Daria 1.0
25. Lobova Olesya 1.0
26. Aydarova Arina 1.0
27. Kartashev Semen 1.0

Rapid children 2000 and younger

Results

# ID White Pt Result Pt Black ID
Daniil S. (1623F) 6.0 1:0 5.0 Vishva K. (0)
Yury S. (0) 3.5 1:0 3.5 Inura R. (0)
Evgeny T. (0) 4.0 0:1 4.5 Daniil B. (0)
Stanislav P. (0) 4.0 0:1 4.5 Pavel. A. (1702F)
Dmitry P. (0) 3.5 0.5:0.5 4.0 Viktoriya D. (0)
Georgy R. (0) 3.0 1:0 3.0 Azamat A. (0)
Roman A. (0) 2.5 1:0 2.5 Svetlana G. (0)
# ID White Pt Result Pt Black ID
Petr S. (0) 3.0 0.5:0.5 3.0 Anastasiya P. (0)
Kalimzhan B. (0) 3.0 0:1 3.5 Artem N. (0)
Maria D. (0) 2.0 0:1 3.0 Matvey R. (0)
Egor D. (0) 1.0 1:0 1.0 Daria D. (0)
Daniil D. (0) 1.0 1:0 2.0 Tair A. (0)
Olesya L. (0) 1.0 0:1 0.0 Arina A. (0)
Table White player Black player
.
Sychev D.
1:0
Kumarage V.
.
Safronov Y.
1:0
Rajapaksa I.
.
Tsymbal E.
0:1
Bardonov D.
.
Pontis S.
0:1
Abramov P.
.
Panteleev D.
0.5:0.5
Dmitrieva V.
.
Rudak G.
1:0
Alibekov A.
.
Aitkuzhin R.
1:0
Gots S.
.
Sherstnev P.
0.5:0.5
Prokhorova A.
.
Beyseuov K.
0:1
Nefedov A.
.
Daltseva M.
0:1
Root M.
.
Daltsev E.
1:0
Dzeboeva D.
.
Dzeboev D.
1:0
Alibekov T.
.
Lobova O.
0:1
Aydarova A.

Rapid children 2000 and younger

Starting list

Players

Name Club Category Rating
Abramov Pavel. 1702F
Sychev Daniil 1623F
Aitkuzhin Roman 0
Alibekov Azamat 0
Alibekov Tair 0
Aydarova Arina 0
Bardonov Daniil 0
Beyseuov Kalimzhan 0
Daltsev Egor 0
Daltseva Maria 0
Dmitrieva Viktoriya 0
Dzeboev Daniil 0
Dzeboeva Daria 0
Gots Svetlana 0
Kartashev Semen 0
Kumarage Vishva 0
Lobova Olesya 0
Nefedov Artem 0
Panteleev Dmitry 0
Pontis Stanislav 0
Prokhorova Anastasiya 0
Rajapaksa Inura 0
Root Matvey 0
Rudak Georgy 0
Safronov Yury 0
Sherstnev Petr 0
Tsymbal Evgeny 0

Rapid children 2000 and younger

Export

Rapid children 2000 and younger

Online stream

Online stream is not available.

Rapid children 2000 and younger

Photos

To achieve the necessary functionality this website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.