Olimpiada Sportow Umyslowych B12

Tournament Detail

Default

Basic information

Olimpiada Sportow Umyslowych B12
2012-04-14
2012-04-21
Poland
Solina
Jacobs J.

Rules

Swiss
9
Not specified tempo
FIDE
20
Classic - W:1.0, L:0.0, D:0.5, B:1.0

Place

Schedule

Registration

Awards

Other informations

Olimpiada Sportow Umyslowych B12

Rank

Date of round :
Categories:
Position Name Score
1. Koziol Kamil 8.0
2. Grela Kacper 6.5
3. Janik Igor 6.5
4. Szmer Aleksander 6.5
5. Wyczling Bartosz 6.0
6. Klepek Witold 6.0
7. Walter Szymon 6.0
8. Mendak Mateusz 5.5
9. Drozdowski Konrad 5.5
10. Klementowski Dawid 5.5
11. Bilczewski Kacper 5.5
12. Karpus Michal 5.5
13. Rosiak Tomasz 5.5
14. Kowalski Igor 5.5
15. Muzyka Dominik 5.0
16. Poplawski Maciej 5.0
17. Janiszewski Filip 5.0
18. Tamon Radoslaw 5.0
19. Madej Roman 5.0
20. Gumularz Szymon 5.0
21. Szymanowski Igor 4.5
22. Raczynski Krzysztof 4.5
23. Wrobel Michal 4.5
24. Zaleski Lukasz 4.5
25. Garbowski Jakub 4.5
26. Woloch Oskar 4.0
27. Paliszewski Dominik 4.0
28. Lukasiewicz Krzysztof 4.0
29. Pietras Daniel 4.0
30. Jagla Artur 4.0
31. Zacharczuk Jakub 4.0
32. Krol Marcin 4.0
33. Choina Michal 4.0
34. Holownia Michal 4.0
35. Rak Maciej 3.5
36. Sernecki Franciszek 3.5
37. Krawczyk Piotr 3.5
38. Tylenda Krzysztof 3.5
39. Solnicki Maciej 3.5
40. Kubiak Jakub 3.5
41. Tokarz Krzysztof 3.5
42. Staron Mateusz 3.0
43. Belczewski Jacek 3.0
44. Gaj Szymon 2.0
45. Karwat Szymon 2.0
46. Pedrak Aleksander 0.0

Olimpiada Sportow Umyslowych B12

Results

# ID White Pt Result Pt Black ID
Kamil K. (1832F) 7.5 0.5:0.5 6.0 Igor J. (1751F)
Aleksander S. (1693F) 6.0 0.5:0.5 6.0 Kacper G. (1877F)
Szymon W. (1741F) 5.0 1:0 5.0 Szymon G. (1651F)
Bartosz W. (1486F) 5.0 1:0 5.0 Filip J. (1692F)
Witold K. (1557F) 5.0 1:0 5.0 Radoslaw T. (1655F)
Konrad D. (1882F) 5.0 0.5:0.5 5.0 Kacper B. (1641F)
Mateusz M. (1501F) 5.0 0.5:0.5 5.0 Igor K. (1632F)
Tomasz R. (1531F) 4.5 1:0 4.5 Igor S. (1678F)
Michal K. (1686F) 4.5 1:0 4.5 Krzysztof R. (1578F)
Roman M. (1592F) 4.0 1:0 4.0 Artur J. (1662F)
Maciej P. (1554F) 4.0 1:0 4.0 Krzysztof L. (1661F)
Lukasz Z. (1684F) 4.5 0:1 4.5 Dawid K. (1663F)
# ID White Pt Result Pt Black ID
Jakub G. (1581F) 3.5 1:0 4.0 Michal H. (1494F)
Oskar W. (1532F) 4.0 0:1 4.0 Dominik M. (1625F)
Dominik P. (1536F) 3.5 0.5:0.5 3.5 Daniel P. (1455F)
Michal C. (1553F) 3.0 1:0 3.0 Mateusz S. (0)
Jakub Z. (1319F) 3.0 1K:0K 2.0 Szymon G. (1248F)
Marcin K. (1539F) 3.0 1:0 3.0 Jacek B. (1482F)
Maciej S. (1474F) 3.5 0:1 3.5 Michal W. (1480F)
Jakub K. (1481F) 3.0 0.5:0.5 3.0 Franciszek S. (1541F)
Maciej R. (0) 3.0 0.5:0.5 3.0 Krzysztof T. (0)
Szymon K. (0) 2.0 0:1 2.5 Krzysztof T. (1532F)
Aleksander P. (0) 0.0 0:1 2.5 Piotr K. (0)
Table White player Black player
.
Koziol K.
0.5:0.5
Janik I.
.
Szmer A.
0.5:0.5
Grela K.
.
Walter S.
1:0
Gumularz S.
.
Wyczling B.
1:0
Janiszewski F.
.
Klepek W.
1:0
Tamon R.
.
Drozdowski K.
0.5:0.5
Bilczewski K.
.
Mendak M.
0.5:0.5
Kowalski I.
.
Rosiak T.
1:0
Szymanowski I.
.
Karpus M.
1:0
Raczynski K.
.
Madej R.
1:0
Jagla A.
.
Poplawski M.
1:0
Lukasiewicz K.
.
Zaleski L.
0:1
Klementowski D.
.
Garbowski J.
1:0
Holownia M.
.
Woloch O.
0:1
Muzyka D.
.
Paliszewski D.
0.5:0.5
Pietras D.
.
Choina M.
1:0
Staron M.
.
Zacharczuk J.
1K:0K
Gaj S.
.
Krol M.
1:0
Belczewski J.
.
Solnicki M.
0:1
Wrobel M.
.
Kubiak J.
0.5:0.5
Sernecki F.
.
Rak M.
0.5:0.5
Tokarz K.
.
Karwat S.
0:1
Tylenda K.
.
Pedrak A.
0:1
Krawczyk P.

Olimpiada Sportow Umyslowych B12

Starting list

Players

Name Club Category Rating
Drozdowski Konrad 1882F
Grela Kacper 1877F
Koziol Kamil 1832F
Janik Igor 1751F
Walter Szymon 1741F
Szmer Aleksander 1693F
Janiszewski Filip 1692F
Karpus Michal 1686F
Zaleski Lukasz 1684F
Szymanowski Igor 1678F
Klementowski Dawid 1663F
Jagla Artur 1662F
Lukasiewicz Krzysztof 1661F
Tamon Radoslaw 1655F
Gumularz Szymon 1651F
Bilczewski Kacper 1641F
Kowalski Igor 1632F
Muzyka Dominik 1625F
Madej Roman 1592F
Garbowski Jakub 1581F
Raczynski Krzysztof 1578F
Klepek Witold 1557F
Poplawski Maciej 1554F
Choina Michal 1553F
Sernecki Franciszek 1541F
Krol Marcin 1539F
Paliszewski Dominik 1536F
Tylenda Krzysztof 1532F
Woloch Oskar 1532F
Rosiak Tomasz 1531F
Mendak Mateusz 1501F
Holownia Michal 1494F
Wyczling Bartosz 1486F
Belczewski Jacek 1482F
Kubiak Jakub 1481F
Wrobel Michal 1480F
Solnicki Maciej 1474F
Pietras Daniel 1455F
Zacharczuk Jakub 1319F
Gaj Szymon 1248F
Karwat Szymon 0
Krawczyk Piotr 0
Pedrak Aleksander 0
Rak Maciej 0
Staron Mateusz 0
Tokarz Krzysztof 0

Olimpiada Sportow Umyslowych B12

Export

Olimpiada Sportow Umyslowych B12

Online stream

Online stream is not available.

Olimpiada Sportow Umyslowych B12

Photos

To achieve the necessary functionality this website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.