Semifinal 2 Categoria Sub-10 Absoluto 2018

Tournament Detail

Default

Basic information

Semifinal 2 Categoria Sub-10 Absoluto 2018
2018-03-22
2018-03-25
Colombia
Ibague

Rules

Swiss
6
Not specified tempo
FIDE
20
Classic - W:1.0, L:0.0, D:0.5, B:1.0

Place

Schedule

Registration

Awards

Other informations

Semifinal 2 Categoria Sub-10 Absoluto 2018

Rank

Date of round : 2018-03-25
Position Name Score
1. Puerta Rendon Jacobo 5.5
2. Acosta Mariana 5.0
3. Luna Velandia Juan Sebastian 5.0
4. Paladines Pinzon Samuel 5.0
5. Aguirre Laverde Juan Jose 4.5
6. Cruz Beltran Ismael Josue 4.0
7. Rendon Isabela 4.0
8. Lopez Ricardo Andres 4.0
9. Rincon Cardozo Oscar Andres 4.0
10. Sepulveda Munoz Jose Daniel 4.0
11. Ortiz Serrato Andres Javier 4.0
12. Vasquez Peralta Juan Manuel 4.0
13. Arias Lopez Maria Angel 4.0
14. Guerrero Ortega Johan Nicolas 4.0
15. Posada Realpe Isabel Sofia 3.5
16. Mesa Parra Esteban 3.5
17. Aguilera Espana Samuel 3.5
18. Parra Pino Jesus David 3.0
19. Soto Ana Maria 3.0
20. Aguiar Oyuela Luis Alejandro 3.0
21. Garzon Roa Stiven Alejandro 3.0
22. Fonseca Escobar Joshua 3.0
23. Murillo Becerra Gabriela 3.0
24. Gonzalez Valencia Juana Valentina 3.0
25. Garay Tocora Juliana 3.0
26. Gonzalez Rincon Manuel Ricardo 3.0
27. Roman Cruz Andres Julian 2.5
28. Lopez Montejo Sebastian 2.5
29. Sasa Lemus Nanhelly Daniela 2.0
30. Ortiz Jonathan David 2.0
31. Jimenez Tapia Juan Gabriel 2.0
32. Garay Tocora Juan Diego 2.0
33. Patino Escandon Kevin Santiago 2.0
34. Buitrago Ramirez Andry Juliana 2.0
35. Carvajal Castaneda Nicol Sofia 2.0
36. Ceron Ochoa Danna Isabela 2.0
37. Morales Rodriguez Guillermo Andres 2.0
38. Ibarguen Andrade Nicolas 1.5
39. Aguilera Espana Juan Diego 1.5
40. Granados Galvez Yeraldine 1.0
41. Sierra Arenas Gabriel Felipe 0.5
42. Murillo Guerra Maria Alejandra 0.0
43. Gonzalez Peralta Neider Estiven 0.0

Semifinal 2 Categoria Sub-10 Absoluto 2018

Results

# ID White Pt Result Pt Black ID
Mariana A. (0) 5.0 0:1 4.5 Jacobo P. R. (1482F)
Sebastian L. V. J. (1537F) 4.0 1:0 4.0 Isabela R. (0)
Samuel P. P. (0) 4.0 1:0 4.0 Manuel V. P. J. (0)
Jose A. L. J. (0) 3.5 1:0 3.5 Samuel A. E. (0)
Andres L. R. (0) 3.5 0.5:0.5 3.5 Nicolas G. O. J. (0)
Josue C. B. I. (1270F) 3.0 1:0 3.5 Esteban M. P. (0)
Angel A. L. M. (0) 3.0 1:0 3.0 Maria S. A. (0)
Javier O. S. A. (0) 3.0 1:0 3.0 Alejandro A. O. L. (0)
Daniel S. M. J. (0) 3.0 1:0 3.0 Gabriela M. B. (0)
Sofia P. R. I. (1035F) 2.5 1:0 2.5 Julian R. C. A. (0)
Juliana G. T. (0) 2.0 1:0 2.0 Santiago P. E. K. (0)
# ID White Pt Result Pt Black ID
Ricardo G. R. M. (0) 3.0 0:1 3.0 Andres R. C. O. (0)
David P. P. J. (0) 2.0 1:0 2.0 Diego G. T. J. (0)
Alejandro G. R. S. (0) 2.0 1:0 2.0 David O. J. (0)
Daniela S. L. N. (0) 1.0 1:0 1.5 Nicolas I. A. (0)
Valentina G. V. J. (0) 2.0 1:0 2.0 Gabriel J. T. J. (0)
Sebastian L. M. (0) 1.5 1:0 0.5 Felipe S. A. G. (0)
Juliana B. R. A. (0) 2.0 0:1 2.0 Joshua F. E. (0)
Sofia C. C. N. (0) 1.0 1:0 1.0 Yeraldine G. G. (0)
Isabela C. O. D. (0) 1.0 1F:0F 0.0 Estiven G. P. N. (0)
Andres M. R. G. (0) 1.0 1:0 1.5 Diego A. E. J. (0)
Table White player Black player
. Acosta M. 0:1 Puerta Rendon J.
. Luna Velandia J. 1:0 Rendon I.
. Paladines Pinzon S. 1:0 Vasquez Peralta J.
. Aguirre Laverde J. 1:0 Aguilera Espana S.
. Lopez R. 0.5:0.5 Guerrero Ortega J.
. Cruz Beltran I. 1:0 Mesa Parra E.
. Arias Lopez M. 1:0 Soto A.
. Ortiz Serrato A. 1:0 Aguiar Oyuela L.
. Sepulveda Munoz J. 1:0 Murillo Becerra G.
. Posada Realpe I. 1:0 Roman Cruz A.
. Garay Tocora J. 1:0 Patino Escandon K.
. Gonzalez Rincon M. 0:1 Rincon Cardozo O.
. Parra Pino J. 1:0 Garay Tocora J.
. Garzon Roa S. 1:0 Ortiz J.
. Sasa Lemus N. 1:0 Ibarguen Andrade N.
. Gonzalez Valencia J. 1:0 Jimenez Tapia J.
. Lopez Montejo S. 1:0 Sierra Arenas G.
. Buitrago Ramirez A. 0:1 Fonseca Escobar J.
. Carvajal Castaneda N. 1:0 Granados Galvez Y.
. Ceron Ochoa D. 1F:0F Gonzalez Peralta N.
. Morales Rodriguez G. 1:0 Aguilera Espana J.

Semifinal 2 Categoria Sub-10 Absoluto 2018

Starting list

Players

Name Club Category Rating
Luna Velandia Juan Sebastian 1537F
Puerta Rendon Jacobo 1482F
Cruz Beltran Ismael Josue 1270F
Posada Realpe Isabel Sofia 1035F
Acosta Mariana 0
Aguiar Oyuela Luis Alejandro 0
Aguilera Espana Juan Diego 0
Aguilera Espana Samuel 0
Aguirre Laverde Juan Jose 0
Arias Lopez Maria Angel 0
Buitrago Ramirez Andry Juliana 0
Carvajal Castaneda Nicol Sofia 0
Ceron Ochoa Danna Isabela 0
Fonseca Escobar Joshua 0
Garay Tocora Juan Diego 0
Garay Tocora Juliana 0
Garzon Roa Stiven Alejandro 0
Gonzalez Peralta Neider Estiven 0
Gonzalez Rincon Manuel Ricardo 0
Gonzalez Valencia Juana Valentina 0
Granados Galvez Yeraldine 0
Guerrero Ortega Johan Nicolas 0
Ibarguen Andrade Nicolas 0
Jimenez Tapia Juan Gabriel 0
Lopez Montejo Sebastian 0
Lopez Ricardo Andres 0
Mesa Parra Esteban 0
Morales Rodriguez Guillermo Andres 0
Murillo Becerra Gabriela 0
Murillo Guerra Maria Alejandra 0
Ortiz Jonathan David 0
Ortiz Serrato Andres Javier 0
Paladines Pinzon Samuel 0
Parra Pino Jesus David 0
Patino Escandon Kevin Santiago 0
Rendon Isabela 0
Rincon Cardozo Oscar Andres 0
Roman Cruz Andres Julian 0
Sasa Lemus Nanhelly Daniela 0
Sepulveda Munoz Jose Daniel 0
Sierra Arenas Gabriel Felipe 0
Soto Ana Maria 0
Vasquez Peralta Juan Manuel 0

Semifinal 2 Categoria Sub-10 Absoluto 2018

Export

Semifinal 2 Categoria Sub-10 Absoluto 2018

Online stream

Online stream is not available.

Semifinal 2 Categoria Sub-10 Absoluto 2018

Photos

To achieve the necessary functionality this website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.