Team championship of Vladimir region_students

Tournament Detail

Default

Basic information

Team championship of Vladimir region_students
2018-02-17
2018-02-21
Russia
Vladimir

Rules

Team
9
Not specified tempo
FIDE
20
Classic - W:1.0, L:0.0, D:0.5, B:1.0

Place

Schedule

Registration

Awards

Other informations

Team championship of Vladimir region_students

Rank

Date of round : 2018-02-21
Position Name Score
1. Gusenkova Karina 8.5
2. Milkin Oleg 8.0
3. Sivyakov Georgi 8.0
4. Mochalov Iliy 7.0
5. Abrosimov Egor 7.0
6. Orekhov Stepan 6.5
7. Saunina Anastasia 6.5
8. Ivanova Varvara 6.0
9. Somkov Aleksandr 6.0
10. Belov Aleksei R. 6.0
11. Veselov Yaroslav 6.0
12. Kuzin Denis 6.0
13. Gorelova Arina 6.0
14. Kildishova Alina 6.0
15. Stepanov Nikita 6.0
16. Parshin Maxim 6.0
17. Prutskov Aleksei 6.0
18. Timakov Viktor 6.0
19. Grivin Nikita 5.5
20. Chmilenko Dmitriy 5.5
21. Arhipov Egor 5.5
22. Gonova Sofiya 5.5
23. Oparin Dmitriy 5.5
24. Kursenko Egor 5.0
25. Bragin Andrey 5.0
26. Tsirulev Gordei 5.0
27. Reshetnikova Ustinya 5.0
28. Grachev Anton 5.0
29. Lobanov Ivan 5.0
30. Nazarenkova Veronika 5.0
31. Minakov Artemij 5.0
32. Klyikov Evgeniy 5.0
33. Trofimov Fedor 5.0
34. Polyakov Evgeniy 4.5
35. Preobrazhenskaya Diana 4.5
36. Markova Irina 4.5
37. Sautin Evgeniy 4.5
38. Buyarov Maxim 4.5
39. Klimkov Ivan 4.5
40. Skripnikov Vadim 4.5
41. Boinov Andrey 4.5
42. Duenin Roman 4.5
43. Abramov Vladislav M. 4.5
44. Denisov Denis Al. 4.5
45. Danilova Anastasiya 4.5
46. Silin Maxim 4.0
47. Dolgopyatov Andrey 4.0
48. Burkunov Dmitriy 4.0
49. Kapustin Vladislav 4.0
50. Nefedov Aleksandr 4.0
51. Papaev Tivofey 4.0
52. Morozov Maksim 4.0
53. Efremova Arina 3.5
54. Fedyaev Andrey 3.5
55. Novikov Egor 3.5
56. Chernov Roman 3.5
57. Blinov Kirill 3.5
58. Nazarova Ekaterina 3.5
59. Chernobay Pavel 3.5
60. Eguzov Matvey 3.5
61. Titanov Yaroslav 3.0
62. Butylov Konstantin 3.0
63. Zaikina Yuliya 3.0
64. Bagrov Daniil 3.0
65. Pudova Olga 3.0
66. Belyaev Dmitry 3.0
67. Pichugina Maya 2.5
68. Shirokov Matvey 2.0
69. Nadezgdin Daniil 2.0
70. Morozov Artem 2.0
71. Valiullov Aydar 2.0
72. Parshina Ekaterina 2.0
73. Malygin Andrey 2.0
74. Ershov Egor 2.0
75. Epifanov Daniil 1.5
76. Lobanova Varvara 1.5
77. Kalabushkin Dmitriy 1.5
78. Kuzmina Viktoriya 1.0
79. Sokolov Mikhail 1.0
80. Sokolov Danila 1.0
81. Veselov Andrey 1.0
82. Sorokina Alisa 1.0
83. Kazunin Ilya 0.0
84. Sharkov Yaroslav 0.0
85. Valiullova Alsu 0.0

Team championship of Vladimir region_students

Results

# ID White Pt Result Pt Black ID
Karina G. (1657F) 7.5 1:0 4.5 Anastasiya D. (1472F)
Georgi S. (1995F) 7.0 1:0 6.0 Viktor T. (0)
Egor A. (2005F) 6.0 1:0 6.0 Maxim P. (1839F)
Aleksei P. (1716F) 6.0 0:1 7.0 Oleg M. (1705F)
Varvara I. (1250F) 5.5 0.5:0.5 5.0 Sofiya G. (1194F)
Aleksandr S. (1587F) 5.0 1:0 5.0 Evgeniy K. (0)
Yaroslav V. (1162F) 5.0 1:0 5.0 Gordei T. (1351F)
Alina K. (1255F) 5.0 1:0 6.0 Arina G. (1179F)
Nikita S. (1333F) 5.0 1:0 4.5 Al. D. D. (1391F)
Denis K. (1406F) 5.0 1:0 5.0 Egor K. (1578F)
Nikita G. (1649F) 5.5 0:1 6.0 Iliy M. (2006F)
Egor A. (0) 5.0 0.5:0.5 5.0 Dmitriy O. (1495F)
Dmitriy C. (0) 4.5 1:0 4.5 Vadim S. (1221F)
Ivan L. (1468F) 5.0 0:1 5.5 Stepan O. (1921F)
Fedor T. (1358F) 4.0 1:0 4.0 Aleksandr N. (1149F)
Anton G. (1394F) 5.0 0:1 5.0 R. B. A. (1206F)
Artemij M. (1252F) 4.0 1:0 4.0 Tivofey P. (0)
# ID White Pt Result Pt Black ID
Veronika N. (1195F) 4.0 1:0 4.5 Diana P. (0)
Irina M. (1255F) 4.5 0:1 5.5 Anastasia S. (1211F)
Ivan K. (1384F) 4.0 0.5:0.5 4.0 Evgeniy S. (1261F)
M. A. V. (1512F) 3.5 1:0 4.0 Maksim M. (0)
Maxim S. (1238F) 4.0 0:1 4.0 Andrey B. (1194F)
Andrey D. (1428F) 3.5 0.5:0.5 3.5 Vladislav K. (0)
Ekaterina N. (0) 2.5 1:0 3.0 Olga P. (1120F)
Roman C. (0) 3.5 0:1 3.5 Evgeniy P. (1712F)
Egor N. (0) 2.5 1:0 2.0 Matvey S. (0)
Andrey F. (1453F) 3.5 0:1 3.5 Andrey B. (0)
Arina E. (1583F) 2.5 1:0 2.0 Ekaterina P. (0)
Matvey E. (1191F) 3.5 0:1 3.5 Roman D. (0)
Pavel C. (0) 2.5 1:0 0.0 Ilya K. (0)
Yuliya Z. (0) 3.0 0:1 4.0 Ustinya R. (1244F)
Konstantin B. (1160F) 3.0 0:1 3.0 Dmitriy B. (0)
Yaroslav T. (0) 3.0 0:1 2.0 Daniil B. (0)
Artem M. (0) 2.0 0:1 3.5 Maxim B. (1301F)
Table White player Black player
. Gusenkova K. 1:0 Danilova A.
. Sivyakov G. 1:0 Timakov V.
. Abrosimov E. 1:0 Parshin M.
. Prutskov A. 0:1 Milkin O.
. Ivanova V. 0.5:0.5 Gonova S.
. Somkov A. 1:0 Klyikov E.
. Veselov Y. 1:0 Tsirulev G.
. Kildishova A. 1:0 Gorelova A.
. Stepanov N. 1:0 Denisov D.
. Kuzin D. 1:0 Kursenko E.
. Grivin N. 0:1 Mochalov I.
. Arhipov E. 0.5:0.5 Oparin D.
. Chmilenko D. 1:0 Skripnikov V.
. Lobanov I. 0:1 Orekhov S.
. Trofimov F. 1:0 Nefedov A.
. Grachev A. 0:1 Belov A.
. Minakov A. 1:0 Papaev T.
. Nazarenkova V. 1:0 Preobrazhenskaya D.
. Markova I. 0:1 Saunina A.
. Klimkov I. 0.5:0.5 Sautin E.
. Abramov V. 1:0 Morozov M.
. Silin M. 0:1 Bragin A.
. Dolgopyatov A. 0.5:0.5 Kapustin V.
. Nazarova E. 1:0 Pudova O.
. Chernov R. 0:1 Polyakov E.
. Novikov E. 1:0 Shirokov M.
. Fedyaev A. 0:1 Boinov A.
. Efremova A. 1:0 Parshina E.
. Eguzov M. 0:1 Duenin R.
. Chernobay P. 1:0 Kazunin I.
. Zaikina Y. 0:1 Reshetnikova U.
. Butylov K. 0:1 Burkunov D.
. Titanov Y. 0:1 Bagrov D.
. Morozov A. 0:1 Buyarov M.

Team championship of Vladimir region_students

Starting list

Players

Name Club Category Rating
Mochalov Iliy 2006F
Abrosimov Egor 2005F
Sivyakov Georgi 1995F
Orekhov Stepan 1921F
Parshin Maxim 1839F
Prutskov Aleksei 1716F
Polyakov Evgeniy 1712F
Milkin Oleg 1705F
Gusenkova Karina 1657F
Grivin Nikita 1649F
Somkov Aleksandr 1587F
Efremova Arina 1583F
Kursenko Egor 1578F
Abramov Vladislav M. 1512F
Oparin Dmitriy 1495F
Danilova Anastasiya 1472F
Lobanov Ivan 1468F
Fedyaev Andrey 1453F
Dolgopyatov Andrey 1428F
Kuzin Denis 1406F
Belyaev Dmitry 1404F
Grachev Anton 1394F
Denisov Denis Al. 1391F
Klimkov Ivan 1384F
Trofimov Fedor 1358F
Tsirulev Gordei 1351F
Blinov Kirill 1345F
Stepanov Nikita 1333F
Buyarov Maxim 1301F
Sharkov Yaroslav 1297F
Sautin Evgeniy 1261F
Kildishova Alina 1255F
Markova Irina 1255F
Minakov Artemij 1252F
Ivanova Varvara 1250F
Reshetnikova Ustinya 1244F
Silin Maxim 1238F
Skripnikov Vadim 1221F
Saunina Anastasia 1211F
Belov Aleksei R. 1206F
Kalabushkin Dmitriy 1200F
Nazarenkova Veronika 1195F
Bragin Andrey 1194F
Gonova Sofiya 1194F
Eguzov Matvey 1191F
Gorelova Arina 1179F
Veselov Yaroslav 1162F
Butylov Konstantin 1160F
Nefedov Aleksandr 1149F
Pudova Olga 1120F
Arhipov Egor 0
Bagrov Daniil 0
Boinov Andrey 0
Burkunov Dmitriy 0
Chernobay Pavel 0
Chernov Roman 0
Chmilenko Dmitriy 0
Duenin Roman 0
Epifanov Daniil 0
Ershov Egor 0
Kapustin Vladislav 0
Kazunin Ilya 0
Klyikov Evgeniy 0
Kuzmina Viktoriya 0
Lobanova Varvara 0
Malygin Andrey 0
Morozov Artem 0
Morozov Maksim 0
Nadezgdin Daniil 0
Nazarova Ekaterina 0
Novikov Egor 0
Papaev Tivofey 0
Parshina Ekaterina 0
Pichugina Maya 0
Preobrazhenskaya Diana 0
Shirokov Matvey 0
Sokolov Danila 0
Sokolov Mikhail 0
Sorokina Alisa 0
Timakov Viktor 0
Titanov Yaroslav 0
Valiullov Aydar 0
Valiullova Alsu 0
Veselov Andrey 0
Zaikina Yuliya 0

Team championship of Vladimir region_students

Export

Team championship of Vladimir region_students

Online stream

Online stream is not available.

Team championship of Vladimir region_students

Photos

To achieve the necessary functionality this website uses cookies. By continuing to browse the site, you are agreeing to our use of cookies.